**SET** EMBRYOLISSE – LAIT CREME CONCENTRATE + TONIK*

1.890 ден

Нема на залиха

Embryolisse Lait Creme Concentrate – Повеќенаменски хранлив и хидратантен крем  + Embryolisse Eau De Beaute Rosamellis – освежувачки цветен тоник.

Нема на залиха

Шифра: 1434319 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Embryolisse Lait Creme Concentrate – Повеќенаменски хранлив и хидратантен крем

Текстура богата со есенцијални масни киселини и витамини од природно потекло, кој ја обезбедува неопходната нега на кожата, ја хидрира и штити од надворешните штетни влијанија. Кожата е ходрирана, заштитена и свиленкаста.
Нанесете наутро или навечер како подлога за шминка или за секојдневна хидратација и нега на кожата.
Embryolisse Eau De Beaute Rosamellis – освежувачки цветен тоник.
Спреј кој ја чисти и тонизира вашата кожа, збогатено со комбинација од четири цветни води: ружа, цвет од портокал, синчец и хамамелис кои ја хидрираат и обновуваат кожата. Ја остава вашата кожа освежена и свиленкаста.
Како средство за чистење и отстранување на шминка нанесете на тупфер и исчистете го вашето лице наутро или навечер. Како освежителен тоник прснете на чиста кожа без измивање. Наменето за сите типови на кожа, не содржи алкохол, парабени и е дерматолошки тестирано.