**SET** BIODERMA – HYDRABIO GEL-CREAM 40ML + HYDRABIO SERUM 40ML

1.855 ден

Нема на залиха

Лесна хидратантна нега за нормална и комбинирана кожа + Интензивен концентрат

Нема на залиха

Шифра: 1433029 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Лесна хидратантна нега за нормална и комбинирана кожа + Интензивен концентрат

Лесна хидратантна нега за нормална и комбинирана кожа.

Интензивно и долготрајно ја хидрира кожата благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс и ја подобрува природната сјајност. Витамин ПП ја зајакнува кожата и намалува пропустливоста. Екстрактот од семки од јаболка ја стимулира активноста на аквапорините (водени канали), а витаминот Е ја штити кожата од оксидативен стрес и превенира предвремено стареење. Освежувачки гел крем. Одлична подлога за шминкa

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.

Интензивен концентрат.

Длабинска хидратација за ефект на свежина и моментална сјајност. Се препорачува за интензивна хидратација на дехидрирана кожа. Благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс, стимулира производство на аквапорини (водени канали) кои ја задржуваат водата и со тоа го одржува нејзиниот природен баланс. Мазна и екстра-свежа текстура. Некомедогено. За сите типови на кожа.

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.