**SET** BIODERMA – HYDRABIO SERUM 40ML + HYDRABIO CREME 40ML

1.855 ден

2 на залиха

Интензивен концентрат + Богат крем за сува и многу сува кожа

2 на залиха

Шифра: 1433028 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Интензивен концентрат + Богат крем за сува и многу сува кожа

Интензивен концентрат.

Длабинска хидратација за ефект на свежина и моментална сјајност. Се препорачува за интензивна хидратација на дехидрирана кожа. Благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс, стимулира производство на аквапорини (водени канали) кои ја задржуваат водата и со тоа го одржува нејзиниот природен баланс. Мазна и екстра-свежа текстура. Некомедогено. За сите типови на кожа.

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.

Богат крем за сува и многу сува кожа

Интензивно и долготрајно ја хидрира кожата благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс и ја подобрува природната сјајност. Витамин ПП ја зајакнува  кожата и намалува пропустливоста. Екстрактот од семки од јаболка ја стимулира активноста на аквапорините (водени канали) , а витаминот Е ја штити кожата од оксидативен стрес и превенира стареење. Хранлива и кремаста текстура со лесен и освежувачки мирис. Одлична подлога за шминкa.

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.