**SET** BIODERMA – PHOTODERM AR SPF50+ 30ML + SENSIBIO GEL MOUSSANT 100ML

1.194 ден

Нема на залиха

Крема за заштита од сонце за кожа склона кон црвенила + Нежен гел за миење за чувствителна кожа

Нема на залиха

Шифра: 1435341 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Крема за заштита од сонце за кожа склона кон црвенила + Нежен гел за миење за чувствителна кожа

Крема за заштита од сонце за кожа склона кон црвенила 

За чувствителна и реактивна кожа склона кон: интензивно моментално црвенило, перманентно (постојано) црвенило, купероза и мали видливи капилари. Го намалува и превенира црвенилото: Rosactiv™ патент. Ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: SUN ACTIVE DEFENSE патент. Природната боја го воедначува тенот. Без мирис. Водоотпорно. Фотостабилно. Некомедогено.

Нежен гел за миење за чувствителна кожа

Со својата нежна формула и D.A.F. комплекс патентот, ја смирува кожата и го зголемува прагот на толеранција дури и кај најчувствителната кожа. Додека активните состојки ја имитираат структурата на кожата и овозможуваат липидно обновувачки и навлажнувачки својства. Нежно го чисти лицето и ја отстранува шминката од лицето и очите. Без сапун. Физиолошка pH вредност.