**SET** BIODERMA – PHOTODERM COVER TOUCH SPF50+ 40ML + SEBIUM GEL MOUSSANT 200ML

1.390 ден

Нема на залиха

Крем со висока заштита за комбинирана до мрсна кожа + Прочистувачки гел за миење

Нема на залиха

Шифра: 1435342 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Крем со висока заштита за комбинирана до мрсна кожа + Прочистувачки гел за миење

Крем со висока заштита за комбинирана до мрсна кожа

Иновација за комбинирана до мрсна кожа и кожа склона кон акни, со долготрајна покривност: текстура со максимална покриеност која и овозможува на кожата слободно да дише без да предизвика појава на нови неправилности (акни) благодарение на високата концентрација на минерални пигменти. Заштита од УВА/УВБ со 100% минерални филтри. Овозможува мат ефект до 8 часа.

Прочистувачки гел за миење

Го регулира квалитетот на себумот без да ја исуши кожата. Благодарение на Fluidactiv® комплексот спречува појава на неправилности и биолошки го регулира квалитетот на себумот. Збогатен со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium гелот ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум. Без сапун. Се измива.