**SET** BIODERMA – PHOTODERM SPOT-AGE SPF50+ 40ML + SENSIBIO GEL MOUSSANT 100ML

1.195 ден

1 на залиха

Крема за висока заштита од сонце против темни дамки и брчки и актиоксидативен ефект + Нежен гел за миење за чувствителна кожа

1 на залиха

Шифра: 1435343 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Крема за висока антиоксидативна заштита од сонце против темни дамки и брчки + Нежен гел за миење за чувствителна кожа

Крема за висока антиоксидативна заштита од сонце против темни дамки и брчки

Иновација: BIODERMA го создаде Photoderm SPOT-AGE SPF 50+кој ја комбинира моќта на три активни состојки препознаени од дерматолозите [Витамин Ц-Витамин Е-Centella Asiatica] и сончеви филтри за заштита од широк спектар [УВ-Видлива светлина-Инфрацрвена] и овозможува заштита на сонце што спречува и промовира намалување на видливите знаци на фото-стареење (темни дамки, брчки, губење на цврстина) на кожата. Cellular Bioprotection™ патент: вистинска внатрешна биолошка заштита која jа зачувува и стимулира природната одбрана на кожата од штетното дејство на сончевата радијација. Лесна dry-touch гелна текстура. Хидрира и обновува. Одлична make-up база. Одлична окуларна толеранција. Водоотпорно. Некомедогено.

Нежен гел за миење за чувствителна кожа

Со својата нежна формула и D.A.F. комплекс патентот, ја смирува кожата и го зголемува прагот на толеранција дури и кај најчувствителната кожа. Додека активните состојки ја имитираат структурата на кожата и овозможуваат липидно обновувачки и навлажнувачки својства. Нежно го чисти лицето и ја отстранува шминката од лицето и очите. Без сапун. Физиолошка pH вредност.