BIODERMA – PHOTODERM SPRAY INVISIBLE SPF50+ 300ML

1.930 ден

2 на залиха

Спреј со висок заштитен фактор за деца и возрасни. 

2 на залиха

Шифра: 1437095 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Спреј со висок заштитен фактор за деца и возрасни. 

Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита од штетното дејство на сонцето (изгореници, сончева нетолерантност итн.). Ги активира природните одбранбени механизми на кожата и обезбедува двојна заштита со помош на SUN ACTIVE DEFENSIVE™ патентот.

Водоотпорно. Мазна текстура. Безбојно после апликација и не остава мрсни и бели траги. Без парфем. Фотостабилно. Некомедогено. За лице и тело.