**SET** BIODERMA – SEBIUM SENSITIVE CREAM 40ML + SEBIUM GEL MOUSSANT 200ML

1.340 ден

Нема на залиха

Смирува, хидрира и отстранува неправилности кај чувствителна кожа склона кон акни. + Прочистувачки гел за миење.

Нема на залиха

Шифра: 1427850 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Смирува, хидрира и отстранува неправилности кај чувствителна кожа склона кон акни.

Ја смирува кожата која е под локална кератолитичка терапија. Ги отстранува лезиите со акни и црвенилото. Делува анти-инфламаторно и хидрира во тек на 12ч. Без кератолитичко дејство. Соодветна подлога за шминка.

Употреба: Нанесете еднаш или двапати на ден на претходно исчистено лице со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.

Прочистувачки гел за миење.

Го регулира квалитетот на себумот без да ја исуши кожата. Благодарение на Fluidactiv® комплексот спречува појава на неправилности и биолошки го регулира квалитетот на себумот. Збогатен со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium гелот ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум. Без сапун. Се измива.

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдвено. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода. Може да се користи и како гел за бричење