EMBRYOLISSE – HYDRA MAT EMULSION 40ML

1.365 ден

2 на залиха

Хидратантна матирачка емулзија 

2 на залиха

Шифра: 1430970 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Хидратантна матирачка емулзија 

Обезбедува оптимална хидратација на кожата која има мрсен сјај. Збогатена со шеа путер и масло од кајсија, витамин Е, познат по своето антиоксидативно дејство. Овој лесен гел-крем и обезбедува на кожата неопходна хидратација во текот на целиот ден. Тапиока во прав го апсорбира вишокот на себум, регулирајчи го мрсниот сјај. Кожата е хидрирана, мазна и подготвена за нанесување шминка.  Не содржи парабени и е дерматолошки тестирано.

Употреба: Прилагоден за нормална до комбинирана кожа. Наменет за оние кои сакаат ефект на хидрирана кожа без мрсен сјај. Употреба наутро на чиста и сува кожа на лицето и вратот.