URIAGE – AGE LIFT PROTECTIVE SMOOTHING DAY CREAM SPF30 40ML

1.685 ден

1 на залиха

Крем за измазнување и зацврстување на кожата на лицето, наменет за сите типови на кожа. 

1 на залиха

Шифра: 1434841 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Крем за измазнување и зацврстување на кожата на лицето, наменет за сите типови на кожа. 

Збогатен со ретинол и хијалуронска киселина. Кожата на лицето е помека и поцврста. Контурите на лицето се подобро дефинирани. Збогатен со УВА/УВБ филтри кои ја шитат кожата од предвремено стареење и појава на пеги. Нанесете наутро на лицето.