*SET* URIAGE – BEBE CLEANSING CREAM + MOISTURISING MILK + RANEC GRATIS

1.695 ден

Нема на залиха

URIAGE BEBE CLEANSING CREAM – Пенлива крема за бањање, која ја омекнува кожата.

URIAGE BEBE MOISTURISING MILK – Хидратантно млеко за тело со органски еделвајс.

+ Ранец гратис

Нема на залиха

Опис

URIAGE BEBE CLEANSING CREAM – Пенлива крема за бањање, која ја омекнува кожата.

Пенлива крема за бањање, која ја омекнува кожата. Нежно ја чисти и го штити хидролипидниот слој на кожата.  Кожата станува мека и свиленкаста. Не содржи сапуни, без парабени, хипоалергена

URIAGE BEBE MOISTURISING MILK – Хидратантно млеко за тело со органски еделвајс.

Хидратантно млеко за тело со органски еделвајс. 97% од природно потекло. Со слаб мирис

Течна емулзија за хидратација на бебешката кожа која заштитува од сушење. Во својот состав има природен комплекс од Uriage термална вода и органски еделвајс кој во комбинација со растителни сквалени создава заштитен и хранлив филм на кожата.