VICHY – LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST SPF25 DAY 50ml

2.919 ден

Нема на залиха

Дневна нега која ги корегира знаците на губиток на колаген

Нема на залиха

Опис

Дневна нега која ги корегира знаците на губиток на колаген

Нова генерација на производ кој делува на знаци на губиток на колаген на кожата, со резултати кои се долготрајни.
Дневна нега против стареење со широк спектар на заштита UVA + UVB. Комбинација од биопептид, биолошки инженерски протеин извлечен од грашок и витамин Cg, антиоксиданс познат по својот избелувачки ефект. Заштита со широк спектар SPF 25 како би ја заштитиле кожата од знаците што се резултат на губење на колаген и други фактори кои влијаат на квалитетот на кожата.
Измазнува брчки. Делува на дамки и пигментација. Ги преобликува контурите на лицето. За чувствителна кожа.
Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очи, исплакнете веднаш. Тестирано под дерматолошки надзор.

Употреба: СОВЕТИ ЗА ПРИМЕНА НА ПРОИЗВОДОТ
Зголемете ја ефикасноста на вашата рутина за нега на кожата со едноставни совети за апликација.
Нанесете во тенок слој на чиста и сува кожа.
1. ПРИМЕНА
Нанесете ја кремата во количина со големина на грашок, поминувајќи ја кожата од долу према нагоре и од внатре кон надвор.
2. ЗАЦВРСТУВАЊЕ И ПОДИГАЊЕ
Со цврсти движења, се движите наизменично нагоре со двете раце.
3. ТРЕТМАН НА ВРАТОТ
Негувајте ги вратот и градите – непречено и наизменично од вилицата до градите.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – OCTOCRYLENE – HOMOSALATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – DIMETHICONE – SILICA – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – PEG-100 STEARATE – GLYCERYL STEARATE – GLYCOLIC ACID – STEARIC ACID – DICAPRYLYL CARBONATE – STEARETH-100 – DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM HYALURONATE – MYRISTIC ACID – CYCLODEXTRIN – PALMITIC ACID – PHENOXYETHANOL – PHENYLETHYL RESORCINOL – GUANOSINE – AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – ASCORBYL GLUCOSIDE – TOCOPHEROL – CAPRYLYL GLYCOL – TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE – XANTHAN GUM – PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE – PISUM SATIVUM EXTRACT / PEA EXTRACT – PARFUM / FRAGRANCE