VICHY NEOVADIOL PERIMENOPAUSE DAY CREAM 50ml *SET*

2.492 ден

1 на залиха

Сетот содржи: Neovadiol perimenopause day cream 50ml  + CS UV-AGE daily SPF50+ tinted 1ml + CS eco milk spf50+ 75ml

1 на залиха

Шифра: 1432952 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Обновувачка дневна нега за сува и чувствителна кожа. 

Во период на перименопауза, постојат хормонални варијации, кои доведуваат до губење на еластичноста на кожата, нејзината густина и се губат контурите на лицето. Линијата на Vichy, воведе нов препарат збогатен со 15 минерали, проксилен, хијалуронска киселина и природен екстракт од семе, за погуста и поздрава кожа.  Препорачлива употреба после серумот, наутро на чиста кожа.

Употреба: Нанесете рамномерно наутро на чиста кожа на целото лице. По желба може да се нанесува и два пати на ден, наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – DIMETHICONE – HYDROGENATED POLYISOBUTENE – HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL – ALCOHOL DENAT. – PROPYLENE GLYCOL – SYNTHETIC WAX – NYLON-12 – PEG-10 DIMETHICONE – DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER – HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID – METHYLDIHYDROJASMONATE – SODIUM HYALURONATE – SODIUM POLYACRYLATE – ADENOSINE – DISODIUM EDTA – PROPYLENE CARBONATE – SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE – DISTEARDIMONIUM HECTORITE – PHENOXYETHANOL – CI 15985 / YELLOW 6 – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – PARFUM / FRAGRANCE