AVENE – CLEANANCE HYDRA CREAM 40 ML

1.005 ден

Нема на залиха

Крем за сува кожа, која била претходно третирана за акни. 

Нема на залиха

Шифра: 1431178 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крем за сува кожа, која била претходно третирана за акни. 

Крема наменета за смирување на исушената кожа, која била подложена на медицински третмани против акни. Ја хидрира и смирува надразнетата кожа. Декстран сулфат-за намалување на иритации и црвенили, термална вода- антииритацион ефект, и гликолеолот за долготрајно чувтсво на удобност