AVENE – COLD CREAM CREM 40ML

740 ден

2 на залиха

Колд крем.

2 на залиха

Шифра: 1431181 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Avene COLD крем 40ml.

Хранливите и заштитни својства на Cold кремата, препознаени се уште од античко време и се “класика„ на француската фармакопеа. Збогатените смирувачки и антииритациски својства на Avène термалната изворска вода,  Cold  Cream производите за нега и овозможуваат на чувствителната кожа липиди кои се потребни за ефикасна одбрана на кожната бариера. Секојдневно, за обнова и пријатно чувство на кожата целото семејство може да ја користи Cold  Cream кремата. Ја штити и обновува грубата и сува кожа на лицето која ги обединува особено хранливите својства на белиот пчелин восок.

Нанесете Cold Cream крема два пати дневно на исчистена кожа со нежна масажа.