AVENE – SPRAY FOR CHILDREN SPF50+ 200ML

2.165 ден

1 на залиха

СПРЕЈ ЗА ДЕЦА SPF50+

1 на залиха

Шифра: 1435106 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

СПРЕЈ ЗА ДЕЦА SPF50+

Многу широк спектар на UVB и UVA заштита

За чувствителна детска кожа

Богато со Avene термалната изворска вода, текстура која обезбедува невидлив филм што ефикасно ја штити и хидрира чувствителната кожа на вашето дете

Употреба: Пред изложување на сонце, нанесете доволна количина од препаратот за заштита од сонце. Често повторувајте за да го задржите нивото на заштита , а особено по бањање, потење или бришење со крпа