AVENE – TOLERANCE CONTROL BAUME APAISANT RESTAURATEUR 40ML

1.800 ден

2 на залиха

Смирувачки крем за обновување на преосетлива, хиперреактивна, нетолерантна и склона кон алергија на кожа.

2 на залиха

Шифра: 1435843 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Смирувачки крем за обновување на преосетлива, хиперреактивна, нетолерантна и склона кон алергија на кожа.

Ја смирува кожата за 30 секунди благодарение на патентираната, ултра смирувачка активна состојка D-Sensinose™ и ја контролира и намалува хиперреактивноста на кожата на долг рок. Ја хидрира кожата до 24 часа и  обновува бариерата на кожата во рок од 48 часа благодарение на биомиметиката (формулација слична на составот на кожата).

Многу добра толеранција на кожата и очите.

Погоден за деца од 2 години.

Содржи 99% состојки од природно потекло.

Цел: Балсамот за контрола на толеранција е особено погоден за преосетлива сува до многу сува кожа.

Без разлика дали станува збор за хиперреактивна кожа која пецка, поцрвенува, се лупи и чеша, ја обновува иритираната природно чувствителна кожа (светла кожа, тенка кожа, кожа склона кон црвенило…), нетолерантна кожа која реагира на најмал стимул со иритација и иритација предизвикана од климатските услови. прекумерно агресивно и често чистење и миење на кожата на лицето или несоодветна, иритирачка козметика) или алергии склони кон кожа.

Употреба: Нанесете на целото лице наутро и навечер.