AVENE – XERACALM BAUME RELIPIDANT 200ML

1.540 ден

3 на залиха

Балзам за релипидација. 

3 на залиха

Шифра: 1431191 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Avene XERACALM A.D. балзам за релипидација

XERACALM A.D линијата е идеална доколку имате многу сува кожа на телото со силен свраб или атопичен дерматит. Интензивно ја смирува кожата, ги намалува воспалителните процеси во телото и трајно го ублажува свработ. Сите XeraCalm A.D производи се без парфеми и парабени. Произведени се со Sterile Cosmetics технологија, од внимателно одбрани активни состојки докажани со нивната ефикасност и безбедност. За секојдневна нега на кожата одберете текстура во зависност од степенот на сувоста на вашата кожа.  XeraCalm A.D Балзам за релипидација во случај на многу изразена сувост на кожата.

Нанесете еднаш до два пати дневно на најсувите места на лицето и/или телото, после претходно чистење со XeraCalm маслото за релипидација.