AVENE – XERACALM CONCENTRE APAISANT 50ML

1.035 ден

2 на залиха

Смирувачки концентрат 

2 на залиха

Шифра: 1435856 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

XERACALM A.D линијата е идеална доколку имате многу сува кожа на телото со силен свраб или атопичен дерматит. Интензивно ја смирува кожата, ги намалува воспалителните процеси во телото и трајно го ублажува свработ. Сите XeraCalm A.D производи се без парфеми и парабени. Произведени се со Sterile Cosmetics технологија, од внимателно одбрани активни состојки докажани со нивната ефикасност и безбедност. Како прва помош, за локализираните подрачја на кожата кои се зафатени со интензивен свраб (лице, тело, капаци), посебно е формулиран XeraCalm A.D Смирувачки концентрат.