AVENE – XERACALM PAIN NETTOYANT SURGRAS 100GR

680 ден

2 на залиха

Тврд сапун, наменет за интензивно сува кожа.

2 на залиха

Шифра: 1435855 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Тврд сапун, наменет за интензивно сува кожа.

XERACALM A.D линијата е идеална доколку имате многу сува кожа на телото со силен свраб или атопичен дерматит. Интензивно ја смирува кожата, ги намалува воспалителните процеси во телото и трајно го ублажува свработ. Сите XeraCalm A.D производи се без парфеми и парабени. Произведени се со Sterile Cosmetics технологија, од внимателно одбрани активни состојки докажани со нивната ефикасност и безбедност. Медицинска козметика, со дерматолошки тестирани состојки. Основа е термална вода богата со минерали који ја хранат, ревитализираат и освежуваат вашата кожа.