BIODERMA CICABIO CREME 50ML

730 ден

2 на залиха

Смирувачки регенеративен крем.

2 на залиха

Шифра: 1426791 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Смирувачки регенеративен крем.

Cicabio кремот го обновува епидермисот и хидрира. Ја штити оштетената или повредена кожа. Неговите антибактериски агенси (бакар-цинк) го прочистуваат епидермисот и превенираат бактериска пролиферација. Активната состојка Antalgicine® брзо ослободува од потребата за чешање и намалува болка. Се користи при површински пилинг, ласерски третман, поддршка после дерматолошка процедура, иритации, црвенила и кај пеленската регија на бебињата.

Наменето за бебиња, деца и возрасни. Лице и тело.

Употреба: Нанесете на иритираната кожа еднаш или двапати на ден, додека кожата не се регенерира целосно