BIODERMA – CICABIO SPF50+ 30ML

1.130 ден

4 на залиха

Регенеративен крем со многу висока заштита од сонце

4 на залиха

Шифра: 1426874 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Регенеративен крем со многу висока заштита од сонце

Регенеративен крем кој овозможува реобнова на иритираната кожа изложена на сонце. Делува на секоја фаза на биолошкиот процес на регенерација и го лимитира ризикот од појава на хиперпигментација и темни дамки во пределите со лузни. Неговите антибактериски агенси (бакар-цинк) го прочистуваат епидермисот и превенираат бактериска пролиферација. Прочистува и ја намалува потребата за чешање. Посебно се препорачува после ласерски третман, пилинг, епилација, повреди, рани и сл. За лице, усни и тело. Наменето за бебиња,деца и возрасни.

Употреба: Нанесете на  кожата пред изложување на сонце. Нанесувајте секојдневно се додека кожата комплетно се обнови. Избегнувајте ја зоната околу очите. Повторете ја постапката во текот на денот.