BIODERMA PHOTODERM AQUAFLUIDE SPF50+ 40ML

1.145 ден

1 на залиха

 Многу висока заштита за чувствителна, комбинирана и мрсна кожа. 

1 на залиха

Опис

 Многу висока заштита за чувствителна, комбинирана и мрсна кожа. 

Максимална заштита од сонце за лице, наменета за ко/а која е чувствителна на сонце, многу светол тен на кожа со пеги, кожа која е изложена на висок интензитет на зрачење.

Комбинација на УВА/УВБ филтри која дава ефикасна и оптимална заштита на кожата од сонце, делува имунопротективно и спречува фотостареење на кожата. Активните состојки интензивно ја хидрираат и смируваат кожата додека е изложена на сонце.Многу лесна текстура која не остава бели траги на кожата.

Се нанесува рамномерно на претходно исчистена кожа.