BIODERMA – PHOTODERM PEDIATRICS SPF50+ SPRAY 200ML

1.750 ден

3 на залиха

Ја заштитува нежната и чувствителна детска кожа, со висока заштита од сонце.

3 на залиха

Шифра: 1434892 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Ја заштитува нежната и чувствителна детска кожа, со висока заштита од сонце.

Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита на детската кожа од штетното дејство на сончевите зраци (изгореници од сонце, нетолеранција на сончеви зраци итн.). Ги  активира природните одбранбени механизми на кожата и штити од клеточно оштетување со помош на Cellular Bioprotection® биолошкиот патент. Водоотпорно. Без парфем. Без октокрилен. Некомедогено. Фотостабилно. За лице и тело.

Употреба: Неколкупати дневно пред изложување на сонце. Нанесете рамномерно и во доволни количини (помала количина од производот го намалува нивото на фотозаштита). Повторно нанесете особено после пливање, триење или спорт.