BIODERMA – PHOTODERM LAIT ULTRA SPF50+ 200ML

1.706 ден

1 на залиха

Многу висока заштита од сонце за целото семејство. 

1 на залиха

Опис

Многу висока заштита од сонце за целото семејство. 

За лице и тело, за чувствителна кожа.  Безбедно за употреба кај ебиња од 12 месеци, деца и возрасни, трудници и доилки, пациенти на фотосензитивни третмани, после хируршки зафати, многу отпорно на вода, пот, песок. Заштитниот патент SUN-ACTIVE DEFENSE претставува високо-технолошка заштита од сонце, зајакната против УВА зраци, комбинацијата на УВ филтри и патентираната биолошка заштита ја подобрува способноста за самоодбрана на кожата и помага во одржувањето на здравјето на кожата изложена на сонце долготрајно.

Нанесете пред да се изложите на сонце. Постапката повторете ја неколку пати во текот на денот.