BIODERMA – PHOTODERM MINERAL FLUID SPF50+ 75ML

1.598 ден

3 на залиха

100% минерални УВА/УВБ филтри  за кожа склона кон алергии на сонце и хемиски филтри. SPF 50+/UVA 26

3 на залиха

Опис

100% минерални УВА/УВБ филтри  за кожа склона кон алергии на сонце и хемиски филтри. SPF 50+/UVA 26

Создаден од 100% минерални УВА/УВБ заштитни филтри (без хемиски филтри) Photoderm Mineral е наменет за кожа склона кон алергии на хемиски филтри. Покрај високата површинска УВА/УВБ заштитна активност Photoderm Mineral овозможува и анти-оксидативно дејство благодарение на присуството на витамин Е, кој ги штити клетките од оштетувања од УВ зрачење. Водоотпорно. Без парфем. Некомедогено. Фотостабилно. За лице и тело. За бебиња над 6 месеци, деца и возрасни.

Употреба: Неколкупати дневно пред изложување на сонце. Нанесете рамномерно и во доволни количини (помала количина од производот го налмалува нивото на фотозаштита). Повторно нанесете особено после пливање, триење или спорт.