BIODERMA – PHOTODERM NUDE TOUCH SPF50+ 40ML

Original price was: 1.310 ден.Current price is: 917 ден.

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

1 на залиха

Минерална заштита против неправилности за комбинирана кон мрсна кожа

1 на залиха

Опис

Минерална заштита против неправилности за комбинирана кон мрсна кожа

Многу висока минерална заштита комплетирана со биолошко дејство: SUN ACTIVE DEFENSE патент. Anti-shine ефект, го воедначува тенот и ги ограничува неправилностите. Ултра-лесна текстура, свиленкаста апликација, мат финиш во перфектна фузија со кожата. Водоотпорно. Возрасни и деца над 10години. Лице и врат.

Употреба: ПРОТРЕСЕТЕ УБАВО ПРЕД УПОТРЕБА. Нанесете на лицето и вратот по вашата дневна хидратантна  нега, пред да се изложите на сонце. Нанесете во доволни количини и воедначено. Повторно нанесете особено после пливање, триење или спорт.