BIODERMA – PHOTODERM PEDIATRICS MINERAL SPF50+ 50G

900 ден

3 на залиха

МНОГУ ВИСОКА МИНЕРАЛНА ЗАШТИТА СО ШИРОК СПЕКТАР

3 на залиха

Опис

МНОГУ ВИСОКА МИНЕРАЛНА ЗАШТИТА СО ШИРОК СПЕКТАР

Производот содржи заштитен SUN BARRIER TECHNOLOGY патент кој претставува високо технолошка заштита од оснце специјално формулирана за детска кожа

Комбинација од УВ филтри, витамин Е и масло од кајсија кои ја зајакнуваат бариерната функција на кожата изложена на сонце

Употреба: Користете го производот на непокриените делови од бебешката и детска кожа, користете соодветна облека за заштита од сонце, лесна текстура и апликација.