BIODERMA PHOTODERM SPF30 SPRAY 400ML

1.990 ден

Нема на залиха

Висока заштита на сонце за лице и тело.

Нема на залиха

Шифра: 1434784 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Висока заштита на сонце за лице и тело.

Висока УВА/УВБ заштита од штетното дејство на сонцето. Ја активира природната одбрана на кожата,штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: Cellular Bioprotection™ биолошки патент. Екстра-лесна текстура. Одлична толерантност. Водоотпорно. Без парфем. Некомедогено. Фотостабилно.

Употреба: Неколку пати дневно,при изложување на сонце. Нанесете во доловна количина рамномерно. Повторувајте ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спортување.