BIODERMA – PHOTODERM SPOT-AGE SPF50+ 40ML

1.140 ден

4 на залиха

Крема за висока антиоксидативна заштита од сонце против темни дамки и брчки

4 на залиха

Опис

Крема за висока антиоксидативна заштита од сонце против темни дамки и брчки

Иновација: BIODERMA го создаде Photoderm SPOT-AGE SPF 50+кој ја комбинира моќта на три активни состојки препознаени од дерматолозите [Витамин Ц-Витамин Е-Centella Asiatica] и сончеви филтри за заштита од широк спектар [УВ-Видлива светлина-Инфрацрвена] и овозможува заштита на сонце што спречува и промовира намалување на видливите знаци на фото-стареење (темни дамки, брчки, губење на цврстина) на кожата. Cellular Bioprotection™ патент: вистинска внатрешна биолошка заштита која jа зачувува и стимулира природната одбрана на кожата од штетното дејство на сончевата радијација. Лесна dry-touch гелна текстура. Хидрира и обновува. Одлична make-up база. Одлична окуларна толеранција. Водоотпорно. Некомедогено.

Употреба: Нанесете секојдневно за да се намали ризикот од темни дамки и фото-стареење. Самостојно или после дневен крем. Нанесете во доволна количина и воедначено пред изложување на сонце.