BIODERMA – PIGMENTBIO C-CONCENTRARE 15ML

1.915 ден

3 на залиха

Интензивен осветлувачки концентрат против пигментации на лицето 

3 на залиха

Шифра: 1427906 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Интензивен осветлувачки концентрат против пигментации на лицето 

Интензивно намалува продукција на меланин. Овозможува нежен пилинг ефект благодарение на овошните киселини AHA и BHA, и помага за клеточно обновување. Овозможува антиоксидативно дејство за да ја заштити кожата од раните знаци на стареење. Ја зајакнува кожата и овозможува долготрајна хидратација до 8часа.

Употреба: Иновативно пакување кое овозможува активирање на витамин Ц при првата употреба. Ефикасноста на витамин Ц се оптимизира, кога е во чиста и активна форма. За да се искористи неговата целосна моќ, спакуван е во посебен канистер заштитен од воздух и светлина.

1.Притиснете го специјалниот канистер за да се активира чист витамин Ц.

2.Отстранете го капачето и навртете ја пипетата.

3.Протресете го пакувањето 10 секунди, за да се измешаат состојките и подгответе се да блеснете.

Користете во комбинација со дерматолошка терапија, после терапија или како монотерапија. Секоја вечер. 5 капки на лицето и вратот од 1 до 4 месеци.