BIODERMA – PIGMENTBIO DAILY CARE SPF50+ 40ML

1.790 ден

2 на залиха

Kрема за дневна нега за кожа склона кон пигментации

2 на залиха

Шифра: 1426725 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Kрема за дневна нега за кожа склона кон пигментации

Флеките и дамките се предизвикани од прекумерна продукција на меланин што може да предизвика промени на нашиот оригинален тен. Високата фотопротекција е неопходна за да се спречи настанување на флеките. Pigmentbio Daily care spf 50+ го карактеризира LUMIREVEAL технологија, инспирирана од водечките третмани кои ги користат дерматолозите со кои се враќа природната радијантност на тенот на кожата. Помага да се намали производството на меланин и ја поттикнува обновата на клетките за корективен и превениран избелувачки ефект. LUMIREVEAL TECHNOLOGY е збогатена со коктел од витамин Ц, Е и ПП кои го зајакнуваат дејството на осветлување на кожата и ја штитат кожната бариера: анти-УВА/УВБ филтрите и антиоксидантите витамин Ц и Е дејствуваат да го засилат избелувачкото дејство и да ја заштитат кожата од видливите знаци на предвременото стареење. Витамин ПП и дава трајна хидратација на кожата. Одлична толеранција. Тестирано под медицинска и дерматолошка контрола. Миризлива формула. Некомедогено.

Употреба: Нанесете наутро на лицето и вратот по чистењето со Pigmentbio H2O или Pigmentbio Foaming cream. Одлична основа за шминка. Возрасни. При подолго изложување на сонце нанесувајте на секои два часа.