BIODERMA – PIGMENTBIO FOAMING CREAM 200ML

995 ден

7 на залиха

Ексфолијантен прочистувачки крем за осветлување на кожата уште под тушот.

7 на залиха

Шифра: 1427979 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Ексфолијантен прочистувачки крем за осветлување на кожата уште под тушот.

Pigmentbio пенест крем е осветлувачки чистач кој овозможува исчезнување на темните дамки и спречува нивно повторно појавување. Збогатено со AХА и микрогранули за ексфолијација, нежно ги елиминира неправилностите до постигнување блескава кожа. Патентираната комбинација на активни супстанции го регулира биолошкиот механизам кој предизвикува појава на темни дамки, за осветлување и оптимална превенција. Збогатен со хидратантни активни супстанции, ја прави кожата комфортна. Одлична толеранција. Тестирано под медицинска и дерматолошка контрола. Лице и тело. Возрасни. Избегнувајте контакт со очите. Крема за пенење. Без сапун. Миризлива формула.

Употреба: Нанесете на влажна кожа, нежно масирајте и темелно исплакнете. Може да се користи и како маска за лице еднаш или два пати неделно: нанесете дебел слој на кожата и оставете го 5 минути, потоа навлажнете го слојот, нежно измасирајте и темелно исплакнете го лицето.