BIODERMA – PIGMENTBIO H2O 250ML

742 ден

4 на залиха

Прочистувачка и осветлувачка мицеларна вода со висока толеранција

4 на залиха

Шифра: 1430004 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Прочистувачка и осветлувачка мицеларна вода со висока толеранција

Pigmentbio мицеларната вода нежно ја чисти кожата и ја отстранува шминката од лицето и очите. Мицелите содржани во нејзината формулација овозможуваат да се отстранат нечистотиите истовремено одржувајќи ја рамнотежата на кожата. Патентираната формула на активни состојки ги регулира биолошките механизми кои се причина за појава на темни дамки, со цел осветлување и оптимална превенција на истите. Висока толеранција за секој тип на кожа. Соодветно за пределот околу очи. Тестирано под медицинска и дерматолошка контрола. Без мирис.

Упатство за употреба: Натопете на тупфер, исчистете и отстранете шминка од лице и очи. Исушете нежно. Возрасни.