BIODERMA PIGMENTBIO SENSITIVE AREAS 75ML

1.140 ден

Нема на залиха

Специјализирана нега против пигментација за чувствителни зони

Нема на залиха

Шифра: 1430011 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Специјализирана нега против пигментација за чувствителни зони

Некои делови од телото може да бидат повеќе пигментирани од други и да изгледаат потемно. Потекло на дисколорациите на кожата: триење од облеката, отстранување влакна или реактивност на кожата. Pigmentbio Sensitive areas го осветлува и изедначува тенот во деловите каде има триење (колена, лакти, пазуви, бутови, препони) и во надворешните интимни делови. Оваа нега ја смирува кожата и помага да се превенира црвенилото од моменталната иритација. Патентираната комбинација на активни супстанции го регулира биолошкиот механизам кој предизвикува појава на темни дамки, за осветлување и оптимална превенција. Нелепливо, немасна богата текстура. Одлична толерантност. Тестирано под гинеколошка и дерматолошка контрола. Без мирис.

Употреба: Се нанесува еднаш или два пати на ден на зафатените делови после чистење. Продуктот може да се употребува директно по депилација со восок или бричење за да се спречат црвенилото и разликите во бојата на кожата. Тело. Возрасни. Само за надворешна употреба.