BIODERMA – SEBIUM GLOBAL CREAM 30ML

1.060 ден

3 на залиха

Интензивна прочистувачка нега за кожа склона кон акни и митисери

3 на залиха

Шифра: 1423543 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Интензивна прочистувачка нега за кожа склона кон акни и митисери

Придонесува за одстранување на акните и комедоните. Се постигнува чист изглед на лицето и се спречува создавање на лузни од акни. Оригиналната патентирана комбинација на  Bakuchiol и Fluidactiv™ го враќа квалитетот на себумот на физиолошко ниво и ефикасно спречува појава на акни и комедони.

Употреба: Нанесете на цело лице, наутро и/или навечер на претходно исчистено лице со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.