BIODERMA – SEBIUM HYDRA 40ML

790 ден

3 на залиха

Хидратантна обновувачка нега.

3 на залиха

Шифра: 1429633 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Хидратантна обновувачка нега.

Хидратантен и смирувачки третман за кожа ослабнета, исушена и/или изиритирана од дерматолошки третмани. Комплементарна терапија при третман со орални ретиноиди. Соодветна подлога за шминка

Употреба: Наутро и/или навечер на претходно исчистено лице со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.