**SET** BIODERMA – SEBIUM KERATO+ 30ML + SEBIUM GEL MOUSSANT ACTIF 200ML

1.490 ден

Нема на залиха

Гел-крем против неправилности на кожа со висока толерантност + Активен прочистувачки гел за миење на лице

Нема на залиха

Шифра: 1434318 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Гел-крем против неправилности на кожа со висока толерантност

Видливо ефикасен во третман на акни, митисери и флеки од акни уште од вториот ден на употреба. Комбинација од кератолитички активни супстанции (салицилна киселина + естер од малична киселина) кои овозможуваат висока ефикасност и висока толеранција на кожата. Заштитниот патент FLUIDACTIV™ биолошки  го нормализира квалитетот на себумот и спречува појава на акни, немасна, нелеплива текстура, 8 часа хидратација.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на сува, исчистена кожа. Нанесете на цело лице или само на проблематичните регии. Употребете при првите знаци на појава на акни.

Добра основа за шминка. Во случај на изложување на сонце, нанесете соодветна фотозаштита. За возрасни и адолесценти.

Активен прочистувачки гел за миење на лице

Содржи прочистувачки агенси: цинк глуконат, гликолна и салицилна киселина. Го регулира квалитетот на себумот без да ја исуши кожата. Благодарение на Fluidactiv® комплексот спречува појава на неправилности. Наменето за масна кожа склона кон акни. Без сапун. Се измива.

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдвено. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода. Може да се користи и како гел за бричење.