BIODERMA – SENSIBIO GELL MOUSSANT 100ML

475 ден

4 на залиха

Нежен гел за миење за чувствителна кожа

4 на залиха

Шифра: 1429056 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Нежен гел за миење за чувствителна кожа

Со својата нежна формула и D.A.F. комплекс патентот, ја смирува кожата и го зголемува прагот на толеранција дури и кај најчувствителната кожа. Додека активните состојки ја имитираат структурата на кожата и овозможуваат липидно обновувачки и навлажнувачки својства. Нежно го чисти лицето и ја отстранува шминката од лицето и очите. Без сапун. Физиолошка pH вредност.

Употреба: Наутро и/или навечер. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода.