BIODERMA – SENSIBIO H2O 250ML

970 ден

4 на залиха

Прочистувачка мицеларна вода за чувствителна кожа

4 на залиха

Шифра: 1427177 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Прочистувачка мицеларна вода за чувствителна кожа

Sensibio H2O e првата и единствена дерматолошка мицеларна вода совршено компатибилна со кожата: нејзините естри на масни киселини, составните елементи на мицелите, се слични на фосфолипидите на мембраните на клетките на кожата и природно помагаат во обновата на хидролипидниот слој на кожата. Ја отстранува шминката од лицето и очите. Ја смирува кожата и го поттикнува нејзиниот природен баланс.

Употреба: Наутро и/или навечер. Со помош на тупфер исчистете го лицето и зоната околу очите. Не се измива.