CARROTEN ANTI AGE/ANTI SPOT FACE CREAM SPF50+ 50ML

510 ден

3 на залиха

ANTI AGE/ANTI SPOT ЗАШТИТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СПФ50+  50МЛ

3 на залиха

Опис

ANTI AGE/ANTI SPOT ЗАШТИТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СПФ50+  50МЛ

Ефикасно ја негува и штити кожата од најширокиот спектар на сончевото зрачење

Збогатена со иновативната AGE BLOCK технологија, ја спречува и ја минимизира појавата на темни линии,брчки и пигментни дамки предизвикани од изложеноста на сонце

Со SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА:систем за заштита од 4 нивоа(UVB+UVA+VL+IRA) ја штити кожата од широк спектар на сите штетни сончеви зраци кои се одговорни за предвременото стареење и други оштетувања на кожата

Употреба:Нанесете обилно и рамномерно на лицето,вратот и деколтето пред изложување на сонце