CARROTEN KIDS SPRAY SPF30 200ML

615 ден

Нема на залиха

ДЕТСКО МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ ВО СПРЕЈ СПФ30 200МЛ

Нема на залиха

Шифра: 1432827 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

ДЕТСКО МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ ВО СПРЕЈ СПФ30 200МЛ

Висока заштита за осетлива детска кожа

Со напреден заштитен систем на УВ баланс и висока концентрација на УВ филтри и широк спектар на УВА/УВБ филтри за ефикасна заштита од сончеви изгореници

Хипоалергично, без фото-иритантни состојки за оптимална толеранција на кожата.Го минимизира ризикот од алергиска реакција

Водоотпорна формула,прекрасен мирис

Употреба:Нанесете подебел слој на цело лице и тело, избегнувајќи ја областа околу очите

Да се нанесува на деца над 3 год. возраст