CARROTEN SENSICARE KIDS SPF50+ 300ML

945 ден

Нема на залиха

ДЕТСКО МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ ВО СПРЕЈ СПФ50+ 300МЛ

Нема на залиха

Шифра: 1432770 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

ДЕТСКО МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ ВО СПРЕЈ СПФ50+ 300МЛ

Висока заштита за осетлива детска кожа

Збогатено со био масло од семе на коноп,кое ја негува и заштитува чувствителната кожа од штетното сончево зрачење.Млекото не содржи мирисни композиции и е развиено да го минимизира ризикот од алергиски реакции.

Со SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА:систем за заштита од 4 нивоа(UVB+UVA+VL+IRA) ја штити кожата од широк спектар на сите штетни сончеви зраци кои се одговорни за предвременото стареење и други оштетувања на кожата.

Употреба:Нанесете подебел слој на цело лице и тело, избегнувајќи ја областа околу очите

Да се нанесува на деца над 3 год. возраст