CARROTEN SUPER MAT FACE CREAM SPF30 50ML

610 ден

2 на залиха

SUPER MAT ЗАШТИТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СПФ30  50МЛ

2 на залиха

Шифра: 1435099 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

SUPER MAT ЗАШТИТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СПФ30  50МЛ

Ефикасно ја негува и штити кожата од најширокиот спектар на сончевото зрачење

Збогатена со иновативната AGE BLOCK технологија, ја спречува и ја минимизира појавата на темни линии,брчки и пигментни дамки предизвикани од изложеноста на сонце

Со SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА:систем за заштита од 4 нивоа(UVB+UVA+VL+IRA) ја штити кожата од широк спектар на сите штетни сончеви зраци кои се одговорни за предвременото стареење и други оштетувања на кожата

Употреба:Нанесете обилно и рамномерно на лицето,вратот и деколтето пред изложување на сонце