CeraVe BLEMISH CONTROL GEL 40ml

1.063 ден

2 на залиха

Гел за нега на кожа склона кон неправилности.

2 на залиха

Шифра: 1434363 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Гел за нега на кожа склона кон неправилности.

Содржи алфа (AХA) и бета (БХA) хидрокси киселини. Ги намалува несовршеностите и неправилностите, го подобрува изгледот на порите. Помага во одржувањето на заштитната бариера на кожата. Со три есенцијални церамиди, гликолна и млечна киселина. НЕКОМЕДОГЕН | БЕЗ МИРИС | БЕЗ АЛКОХОЛ*.

УПАТСТВО: Нанесете на цело лице со нежни кружни движења. За вечерна употреба. Избегнувајте го пределот околу очите. Во
случај на контакт, исплакнете темелно со вода. Специјален мирис производот развива поради состојките.

Овој производ содржи алфа хидрокси киселина (AHA) која може да ја зголеми чувствителноста на кожата на сонце,
особено можност за изгореници од сонце. Користете заштита од сонце, носете заштитна облека и ограничете ја изложеноста на сонцето додека го користите производот и неколку недели после употребата.