CeraVe – HYDRATING CLEANSER 473ml

880 ден

4 на залиха

Хидратантна емулзија за чистење на лице.

4 на залиха

Опис

Хидратантна емулзија за чистење на лице.

За нормална до сува кожа. Чисти и хидрира без нарушување на заштитната бариера на кожата на лицето и телото. Содржи 3 есенцијални церамиди и хијалуронска киселина. БЕЗ МИРИС. ХИПОАЛЕРГЕНО.
Упатство за употреба: Производот нежно нанесете го на влажна кожа. Исплакнете. Погодно за деца и возрасни. При употреба на овој производ избегнувајте директен контакт со очите. Ако дојде до контакт, темелно исплакнете со вода.