CeraVe SA SMOOTHING CLEANSER 236ml

829 ден

2 на залиха

Гел за чистење на груба и сува кожа.

2 на залиха

Шифра: 1434377 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Гел за чистење на груба и сува кожа.

Нежно чисти и ексфолира, без нарушување на заштитната бариера на кожата. Со 3 есенцијални церамиди, салицилна киселина и хијалуронска киселина. Развиена со дерматолозите, оваа формула за омекнување, со 3 есенцијални церамиди, салицилна и хијалуронска киселина нежно ја чисти и ексфолира сувата груба кожа без да ја наруши нејзината заштитна бариера.
Употреба: Нежно масирајте го гелот на влажна кожа. Исплакнете. Избегнувајте директен контакт со очите. Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода. БЕЗ МИРИС