CeraVe – SA SMOOTHING CREAM 177ml

900 ден

3 на залиха

Крема за измазнување на груба и сува кожа.

3 на залиха

Шифра: 1434378 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крема за измазнување на груба и сува кожа.

Ја ексфолира грубата кожа и ја прави помека и помазна, истовремено го подобрува обновувањето на кожната бариера.
Со 3 есенцијални церамиди, уреа и салицилна киселина. Развиена со дерматолозите, формула која ја прави кожата помека со
3 есенцијални церамиди, уреа, LHA и салицилна киселина, во исто време хидрира и ја ексфолира грубата кожа и го подобрува
обновувањето на заштитната бариера.
Употреба: Нанесете онолку често колку што е потребно. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете темелно со вода. БЕЗ МИРИС | НЕКОМЕДОГЕНА | ХИПОАЛЕРГЕНА.