EMBRYOLISSE – ACTIVE NIGHT PEEL 40ML

1.675 ден

Нема на залиха

Активен ноќен пилинг 

Нема на залиха

Шифра: 1433763 Категории: , Ознака:

Опис

Активен ноќен пилинг 

Пилинг за нега на кожа која нежно и ефикасно ги стимулира природните ексфолирачки процеси на кожата во текот на ноќта, благодарнеие на овошната киселина од екстракт од Microcitrus Australiasica (кавијар лимон), наутро кожата се чувствува помека. Со секојдневна употреба текстурата на кожата е прочистена и тенот е освежен и блескав. Вистински ефект на нова кожа, кој дава дава долготрајна природна свежина и блескавост.

Употреба: Нанесете навечер на чиста и сува кожа, избегнувајќи го пределот околу очите. Наутро измијте го лицето пред да нанесете дневен крем. Наменет за секојдневна употреба, за сите типови на кожа.