EMBRYOLISSE – CICALISSE CREAM 40ML

820 ден

Нема на залиха

Повеќенаменски регенерирачки крем 

 

Нема на залиха

Шифра: 1430973 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Повеќенаменски регенерирачки крем 

Практичен повеќенаменски крем за лице, тело и усни. Регенерирачки и заштитен крем кој содржи ацексамска киселина 3% која го забрзува процесот на регенерација на кожата. За хидратацијата е задолжена хијалуронската киселина, екстракт од алое вера, глицерин и витамин Е. За исхрана на кожата помага комбинацијата од хранливи материи од природно потекло како сладок бадем, памук и кајсија.

Употреба: Користете го како дневна и/или ноќна нега, после сончање или за смирување на иритирана кожа, погодно за деца постари од 3 години, прилагодено за сите типови на кожа.